poniedziałek, 21 marca 2011

Jak chronić skórzane sakwy motocyklowe przed zniszczeniem?


Sakwy skórzane różnią się jakością i typem skóry, z której są wykonane. Wszystkie jednak powinny być odpowiednio chronione. Prawidłowa ochrona zwiększa żywotność skóry na sakwach i chroni jej estetykę.

Reguła dbania o stan skóry może być podzielona na cztery główne kategorie:


  • Czyszczenie
  • Regeneracja
  • Polerowanie
  • Ochrona






Zanim zaczniemy pracę, warto zadbać o to, aby pracować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Związane jest to z problemami, jakie mogą spowodować chemikalia zawarte w środkach czyszczących.



Pierwszy etap to czyszczenie. Wybierz środek czyszczący dobrej jakości, który nie będzie stwarzał niebezpieczeństwa dla koloru skóry twoich sakw. Jeśli środek czyszczący jest zbyt silny nie tylko byłby zagrożeniem dla skóry, ale także osłabiłby materiał, z którego wykonane są szwy. Dobrze też jest użyć odpowiednich ściereczek - np. do czyszczenie nubku i zamszu.



Drugim etapem jest regeneracja. Regeneracja nie musi być robiona regularnie, ale robiona raz na jakiś czas jest świetnym sposobem, by utrzymywać swoje skórzane sakwy i piórniki w świetnym stanie. Sam proces regeneracji polega głównie na naoliwieniu skóry.



Etap trzeci to polerowanie. Polerowanie wykonuje się głównie po to by sakwy świetnie wyglądały i wyróżniały się "z tłumu". Kiedy wybierasz środek do polerowania upewnij się, że nie zatka on porów skóry na sakwach, co spowodowałoby, że byłaby ona sucha.



Czwarty i ostatni etap w pielęgnacji sakw motocyklowych to zastosowanie odpowiedniej bariery przed wilgocią. Bariera taka zablokuje pory skóry przed dostępem deszczu i wilgoci, co przyczyni się do większej żywotności naszych sakw.
--
Stopka
Autor artykułu współpracuje z motocyklowym sklepem internetowym Motor-Way.pl.



Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz